Маркіян Паславський – патріот української землі
Мета: виховувати в учнів патріотичні почуття, любов та повагу до державних символів, розуміння своєї причетності до всіх подій, що відбуваються в Україні, формувати ціннісне ставлення до держави, суспільства, мови, самого себе, почуття особистої відповідальності за долю українського народу.
1. Легенда про Україну.
2. 24 –го серпня 1991 року Верховна Рада України урочисто прийняла АКТ
про проголошення України незалежною, самостійною, демократичною державою.
3. Україна-країна трагедій і краси, країна гарячої любові до народу, довгої вікової героїчної боротьби за його волю. Україна- цевсі ми разом , в радощах і турботах , в реальних діях за майбутнє нашої Батьківщини.
4. МАЙДАН 2014
22 листопада 2013року заява влади призупинити підготовку до підписання угоди про Євроінтеграцію сколихнула народ України. По містах почали збиратися студентські протестні акції.
30 листопада у Києві на Майдан вийшли сотні молодих студентів, які всіляко підкреслювали мирний характер своєї акції. Злочинна влада вчинила замах на мирний протест і на декларовані цими молодими людьми загальноєвропейські цінності. Десятки протестувальників були по звірячому побиті спецпідрозділами міліції і у важкому стані потрапили до лікарень, а доля багатьох з них невідома і до сьогодні.
Шоковані замахом на основоположні права і свободи людини та побиттям мирних студентів, сотні тисяч українців вийшли на Майдан Незалежності, вимагаючи покарання винних у побитті студентів та відставки злочинної влади.
Після двох місяців мирних протестів підтримка мітингувальників зростала. Замість того, щоб мирно врегулювати ситуацію, 18 лютого тодішня влада на чолі з президентом Януковичем віддала злочинний наказ застосувати зброю і зробити «зачистку» Майдану, застосовуючи водомети, бронетранспортери і вогнепальну зброю.
Постріл, другий, розірвалася тиша , і нестерпний біль…Кров, вогонь, стрілянина на ураження… Знову смерті, поранені, відірвані руки, проламані голови, вибиті очі, покалічені жінки, поранені священники.
Сценка «Розмова України зі сином»
Україна: В вогні та диму страдають мої міста. Мене понищено, спалено. А найбільше серце обливається кров’ю за сотні моїх дочок і синів, які загинули від куль власної влади. Ще болять і кровоточать рани, земля захлинається від крові та сліз матерів, сестер, побратимів.
«Небесна Сотня»…Юнаки, батьки
Їх імена мені ніколи не забути –
Вони ж за мене полягли,
Так як і ті, що захищали Крути.
Щемить у грудях, і душа болить
За долю мого рідного народу.
Але у серці іскра ще горить,
І не втрачаю віру у свободу.
На тебе боляче дивитись,
Нам залишається молитись.
Молитися за волю, за народ,
Щоб вже кінець-кінцем
Добитися свобод.
І вийти з клітки поневолі,
Бо нам кріпацтва вже доволі.
Невже настали Сталінські часи?
О, Боже наш, ти нас спаси!
Врятуй нам неньку Україну,
І не зроби з неї руїну.
Ми миру хочемо, добра,
Щоб Україна вільною була́.
Всевишній, нам допоможи,
І Батьківщину збережи!
СЦЕНКА
1 Брат: Чи чуєш, брате, Україна плаче?
Увесь Майдан співає "Пливе кача"...
2 Брат: - Та так, Устиме, вони нас не бачать,
Тому-то плачуть, от тому-то й плачуть.
1 Друг: Сусіде,
1 Брат: брате,
1 Мати: і синочку,
2 Син: й тату,
Разом: Чому на небо вас пішло багато?
Всі: - Тепер небесна сотня ми крилата,
Щоб зберігати, вас оберігати!..
УЧИТЕЛЬ. Але герої не вмирають! Вони завше будуть в наших серцях. По країні уже з’являються перші вулиці та площі, названі на честь героїв Майдану.
5. Маркіян Паславський – патріот української землі
Марк (Марко) Паславський народився у 1959 році в українсько-американській родині на Мангеттені в Нью-Йорку. Виріс у Нью-Джерсі. Належав до Пласту. Добре грав у волейбол, завдяки чому вступив до військової академії Вест-Пойнт, яку закінчив у 1981 році]. Служив в 75-у полку рейнджерів, покинувши армію в чині майора у 1991 році. Переїхав в Україну в 1990-ті. З початком війни на сході України Паславський у квітні 2014 року приєднався до батальйону «Донбас». Перед цим прийняв українське громадянство. Мав позивний «Франко» — на честь Івана Франка Наприкінці травня — на початку червня разом з батальйоном вступив в Національну гвардію і пройшов курс навчання в Нових Петрівцях. 19 серпня 2014 року у віці 55 років загинув під час звільнення Іловайська (Донецька область), отримавши три поранення в спину. Похований 26 серпня 2014-го на Аскольдовій могилі у Києві. 19 серпня 2015 там на його честь було встановлено пам'ятний знак. На церемонії відкриття пам'ятного знаку на могилі були присутні його рідні: матір, брат і сестри, побратими з батальйону «Донбас» і безпосередній командир, який віддав йому останній наказ — Тарас Костанчук. Паславського посмертно нагороджено найвищою нагородою «Пласту» Залізним хрестом як колишнього члена цієї організації. Нагороду вручили його матері.
Родина
Марко Паславський був племінником українсько-американського історика та почесного професора Рутгерського університету Тараса Гунчака. Паславський також мав старшого брата Нестора, який станом на 2014 рік був керівником українського культурного центру Soyuzivka у селищі Керхонксон (штат Нью-Йорк)[1]. Крім брата, в Марка залишилися мати і дві сестри. Мати Маркіяна, Орися Паславська (Гунчак), родом із села Старе Місто Тернопільської області.
6. З історії про козацтво
Запорізька січ
Запорізька Січ – столиця козацьких земель, серце низово-го лицарства та центр козацької вольності, який існував за порогами Дніпра із середини 16 ст. до 1775. Утворення 3апорозької Січі пов'язане з процесом формування українського козацтва
Поява першої пов'язана з ім'ям Д. Вишневецького. В 1-й пол. 50-х рр. 16 ст. він заснував на о. Мала Хортиця (тепер – острів Байда) замок, який став козацькою твердинею і опорним пунктом для масштабних походів проти татар.
3апорозька Січ була центром, в якому зосереджувались найвищі органи управління Вольностями Війська Запорозького Тут же знаходилась резиденція кошового отамана, який разом з військовою старшиною здійснював найвищу військову, судову та адміністративну владу на всій території Запорожжя.
Створена для боротьби з грабіжницькими нападами та-тар, Січ відіграла визначну роль і в загальноєвропейській боро-тьбі з турецькою агресією, стала плацдармом для багатьох коза-цьких походів на Кримське ханство й Османську імперію. Поси-лення наприкінці 16 ст. національно-релігійного гноблення в Речі Посполитій перетворило 3апорозьку Січ у центр національно-визвольної боротьби українського народу під проводом Б. Хмельницького.
Піклуючись про відтворення історичної пам’яті та повернення до багатовікових традицій запорозького козацтва на території Національного заповідника «Хортиця» було створено історико-культурний комплекс «Запорозька Січ».
Україна – це історія народу, який протягом багатьох віків боровся за свою свободу і незалежність. Це його славні лицарі Петро Сагайдачний, ІванСірко, Богдан Хмельницький, Максим Залізняк, Іван Мазепа, Устим Кармалюк та багато інших, які віддали своє життя за щастя народу. Це й такі відомі всьому світові діячі української культури, як Т. Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Олександр Довженко, Марія Заньковецька, Микола Лисенко.
7. Діячі науки, культури і мистецтва, які звеличали нашу державу своїм талантом. Поетична хвилинка.
8. Державні символи.
Державний Прапор України
Прапор — це певного кольору чи кольорів і форми полотнище з емблемами та іншими прикрасами, яке є символом країни, території, організації, партії, навіть однієї особи. Залежно від ритуалу прапор кріпиться до древка, піднімається на щоглі, просто вивішується чи розстеляється.
Кольори Державного Прапору України — синій і жовтий. З давніх-давен українська земля була хліборобським краєм. Синє море або небо над золотою нивою — зміст, який нині вкладають у кольори Державного Прапору України. Державний Прапор України не є «жовто-синій» чи «жовто-блакитний», оскільки за правилами геральдики кольори «читаються» згори донизу. До Державного Прапора України виявляють пошану, схиляючи голову чи вклоняючись, а часом і стають на одне коліно. Військові віддають прапорові честь.
Державний Герб України
Докладніше: Тризуб
Великий Державний Герб України, згідно зі статтею 20 Конституції України, встановлюється з урахуванням малого Державного Герба, як його головного елемента, і герба Війська Запорізького, і затверджується не менше як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.
19 лютого 1992 р. Верховною Радою України ухвалена постанова «Про Державний Герб України», якою було затверджено «Тризуб, як малий герб України» та, відповідно, головний елемент великого герба.
Державний Гімн України[
Державний гімн України — один з головних державних символів України поряд з прапором і гербом. Державним гі́мном є перший куплет та приспів пісні «Ще не вмерла України і Слава, і Воля»слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького. Офіційно його «Музичну редакцію» ухвалила Верховна рада України 15 січня 1992 року; слова гімну затверджено законом «про Гімн України» 6 березня 2003 року
Ще не вмерла України ні слава, ні воля
Любити свою Батьківщину, знати її історію, шанувати пам”ять пращурів- означає бути патріотом, берегти та примножувати все те краще, що зберегли для тебе інші. І для цього , передусім треба бути достойним громадянином своєї держави.
Тоді, коли кожен українець запалить у своїй душі вогник патріота, весь народ понесе його у своїй дорозі.
ДОДАТОК
«Дерево мудрості»
Учитель: – У прислів’ях, приказках, крилатих виразах втілені моральні
цінності українського народу, які живуть сотні років та висвітлюють найвищу
мудрість – як бути Людиною.
«Без верби і калини…» (немає України).
«Людина без рідної землі…» (як соловей без гнізда).
«За рідний край…» (життя віддай).
«Та земля мила…» (де мати народила).
«За народ і волю…» (віддамо життя і долю).
«Жити – …» (Вітчизні служити).
«Нема на світі другої України…» (немає другого Дніпра).
Вікторину «Чи знаєте ви Україну?»
1. У якій півкулі знаходиться на карті наша Батьківщина? (У східній).
2. На якому материку ми живемо? (Євразія).
3. Які країни межують з Україною на півночі? (Білорусь).
4. З якою державою Україна межує на сході? (Росія).
5. Коли країна проголосила свою незалежність? (24 серпня 1991 року).
6. Де знаходяться географічний центр Європи? (На території України в
Закарпатській області поблизу с. Ділове).
7. Яка називається найвища вершина Карпат? (Гора Говерла, 2061 м).
8. Яка найбільша річка в Україні? (Дніпро).
9. Як називається столиця України? (м. Київ).
10. Яке найбільше озеро в Україні? (озеро Сасик).
|